Neudorff-Logo

O nas

W.Neudorff GmbH KG – W. Neudorff Sp. z o.o., Spółka Komandytowa Przedsiębiorstwo z tradycją

1

Firma W.Neudorff & Co. została założona już w roku 1854 w Królewcu (Königsberg).
W roku 1959 została kupiona przez Rudolfa Lohmanna i przeniesiona do Emmerthal, na północ Niemiec.
Dosyć wcześnie stwierdzono już, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na preparaty przyjazne dla środowiska naturalnego dla ogrodników hobbystów. W międzyczasie cały asortyment obejmuje już środki ochrony roślin pochodzenia naturalnego przyjazne dla środowiska, nawozy organiczne, środki i urządzenia do kompostowania, produkty na wzmocnienie roślin oraz poprawiające właściwości gleby. Szczególną specjalnością firmy Neudorff są pożyteczne owady. Zostały one wprowadzone do asortymentu w roku 1985.
W Polsce oferuje Neudorff ciągle rosnący asortyment produktów naturalnych.

 

1

W obydwu zakładach w Emmerthal pod Hammeln oraz w Lüneburg pracuje 120 pracowników. Szczególną wagę przykłada Neudorff do tego, ażeby wszystkie produkty powstawały we własnym doświadczalnym zakładzie ogrodniczym lub przynajmniej były w nim dokładnie testowane.

Dążeniem firmy Neudorff jest zaoferowanie ogrodnikom hobbystom pełnego asortymentu preparatów oraz metod do naturalnego uprawiania ogrodnictwa. Ważnym jest przy tym, ażeby substancje czynne były możliwie pochodzenia naturalnego lub były jak najmniej szkodliwe dla środowiska.

Produkty firmy Neudorff dostępne są w każdym dobrym fachowym handlu. Ważne państwa, do których są one eksportowane to Holandia, Austria, Szwajcaria i Norwegia jak również USA i Kanada.