Neudorff-Logo

Promanal – dom i ogród

3

Szkodniki roślinne zwalczać efektywnie i w przyjazny sposób dla środowiska

Mszyce, cykady oraz inne szkodniki mogą spowodować na roślinach duże szkody. Częściowo szkodliwie wpływa na liście jak również i na otoczenie roślin lepka rosa miodowa.
Środkiem Promanal można skutecznie zwalczać te oraz wiele innych szkodników na roślinach o twardych liściach. Ten naturalny preparat zawiera substancję czynną czysty olej parafinowy. Nie posiada on żadnych innych dodatkowych insektycydów. Opryskać preparatem Promanal zaatakowane rośliny, co powoduje powstanie powłoki okrywającej szkodniki. Szkodniki tracą dostęp do powietrza, ich organy oddechowe zapychają się, a one duszą się.

Ponieważ substancja czynna zawiera olej, dlatego też Promanal należy stosować tylko do roślin o twardych liściach. Promanal dostępny jest w formie koncentratu oraz w gotowej do stosowania butelce ze spryskiwaczem.

 

Zimujące szkodniki skutecznie zwalczać w przyjazny dla środowiska sposób

Wiele szkodników roślinnych zimuje w formie jaja na krzewach i drzewach owocowych i ozdobnych. Zimując tutaj znoszą one niskie temperatury a nawet i mróz, dzięki czemu na wiosnę mogą zwiększać swoją aktywność.
Ażeby nie dopuścić do rozmnożenia się przędziorka oraz innych szkodników zaleca się oprysk preparatem Promanal od fazy nabrzmiewania i pękania pąków do początku kwitnienia. Środek ten zawierający olej parafinowy tworzy powłokę na znajdujących się w stadium zimowania szkodnikach i powoduje ich uduszenie się. Nie posiada on żadnych innych dodatkowych insektycydów. Preparatem Promanal należy opryskać, zanim krzewy i drzewa wypuszczą liście.
Zabieg ten jest szczególnie skuteczny, jeżeli będzie on przeprowadzany w okresie od końca lutego do połowy marca. Wtedy to bowiem szkodniki zaczynają być bardziej aktywne, ich drogi oddechowe uaktywniają się, przemiana materii wzrasta. Tak można działać zapobiegawczo przeciwko rozmnażaniu się szkodników.